W imieniu Urzędu Miasta Łodzi zapraszamy organizacje pozarządowe i podmioty ekonomii społecznej do udziału w badaniu potencjału organizacji pozarządowych i planowanych funkcji społecznych na rewitalizowanym obszarze miasta Łodzi.
Proces rewitalizacji to kompleksowe działania skierowane na wyprowadzanie ze stanu kryzysowego obszarów Łodzi wyznaczonych w Uchwale Rady Miejskiej jako zdegradowane. Zintegrowane podejście do zdiagnozowanych problemów i deficytów, poza przedsięwzięciami o charakterze urbanistycznym czy budowlanym, obejmuje także działania o charakterze społecznym.
Planowane jako jego element funkcje społeczne, których dotyczy niniejsze badanie, zlokalizowane będą na terenie priorytetowych projektów tzw. „Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi (ROCŁ)”, a wśród nich znajdą się m.in. Centra Aktywności Lokalnej, Środowiskowy Dom Samopomocy czy mieszkania chronione.
Badanie jest częścią analiz prowadzonych w ramach projektu „Opracowanie modelu zasiedlania nieruchomości wyremontowanych w ramach programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi” (więcej o projekcie tutaj), którego realizację Urząd Miasta powierzył PCG Polska Sp. z o.o. Badanie obejmuje następujące zagadnienia:
- Część I – badanie potencjału organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej działających na terenie województwa łódzkiego
- Część II – weryfikacja zapotrzebowania na zaplanowane funkcje społeczne
- Część III – określenie gotowości organizacji do zarządzania funkcjami społecznymi i prowadzenia określonych przez ich specyfikę działań (tj. do przyjęcia roli operatora funkcji społecznych).
Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych z województwa łódzkiego do aktywnego włączenia się w kształtowanie zmian, jakie niesie ze sobą proces rewitalizacji, poprzez wypełnienie ankiety dostępnej do dnia 6 lutego 2019 r. Państwa wiedza i doświadczenie są dla nas bardzo ważne, dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość podczas uzupełniania kwestionariuszy, do których linki załączamy poniżej. Wypełnienie każdego z nich zajmie Państwu ok. 25 minut.
- Część I badania: https://www.surveymonkey.com/r/ngo1
- Część II i III badania: https://www.surveymonkey.com/r/ngo2i3
Równolegle prowadzone są również badania terenowe dot. problemów społecznych na rewitalizowanym obszarze miasta. W imieniu Urzędu Miasta Łodzi oraz PCG Polska z góry dziękujemy za udział w badaniu.
W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji: pcgpolska@pcgpolska.pl lub pod telefonem 42 2908 221 w godzinach 8:00 – 16:00.