Aktualności


Recepty społeczne prezentowane podczas Life Science Open Space w Krakowie
2018-10-03


life science Już 11 października będziemy mieli przyjemność aktywnego uczestnictwa w Forum współpracy i innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia Life Science Open Space 2018 (#LSOS18), które odbędzie się w Krakowie.

Wśród prelegentów innowatorów będzie można posłuchać przedstawicielki PCG Ewy Rogalskiej, która przybliży publiczności mechanizm działania recept społecznych – sposobu na aktywizowanie seniorów i osób starszych zależnych z wykorzystaniem zasobów społeczności lokalnej.
Prezentacja przedstawiająca bliżej wielowymiarowe korzyści z wdrożenia recept społecznych jest adresowana do przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych i placówek służby zdrowia (zarówno prywatnych i publicznych), którzy chcieliby wdrożyć podobny mechanizm aktywizowania mieszkańców w swojej gminie lub w swoim obiekcie – samodzielnie lub z pomocą PCG Polska. forum life science Wierzymy, że recepty społeczne mogą stać się wyróżnikiem oferty lokalnych instytucji i placówek zdrowotnych.

Wystąpienie PCG przewidziane jest w bloku Aktywne i zdrowe życie około godziny 11:00.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji na stronach konferencji: http://lifescienceopenspace.pl/konferencja/ I do rozmów podczas sesji networkingowych.

Więcej o przetestowanej przez nas innowacji społecznej: „Recepta na życie – samotność to nie choroba” można przeczytać np. tutaj.