Aktualności


Solidaryzujemy się z Ukrainą
2022-03-07


Nasze dotychczasowe działania w ramach grupy PCG [PCG Academia, Librusy, PCG Polska].

Angażujemy się w indywidualne działania, takie jak pomoc naszemu pracownikowi w sprowadzeniu jego rodziny z Ukrainy do Polski. Dodatkowo organizujemy fundusze na pokrycie kosztów przeprowadzki i planujemy zbierać środki na pokrycie kosztów wynajmu na co najmniej 6 miesięcy naprzód.

Zasililiśmy też ciężarówkę pomocą humanitarną zebraną przez mieszkańców Rzeszowa. Za pośrednictwem naszych biur w Warszawie i Rzeszowie zbieramy żywność, lekarstwa i inne istotne materiały które następnie zostaną przekazane do punktu odbioru w Rzeszowie.

Prowadzimy kilka partnerstw (FDDS, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Orange, Wioski Dziecięce), wspólne inicjatywy wspierające szkoły, rodziców i nauczycieli w rozmowach dotyczących wojny oraz pomagając komunikować wszelkie ważne inicjatywy wspierające kobiety i dzieci przyjeżdżających do Polski. Razem z Partnerami zaplanowaliśmy specjalne lekcje, filmy oraz webinaria. Ustaliliśmy również, że nasi pracownicy mogą wykorzystać 2 dni jako dni wolontariatu na pomoc Ukraińcom, w wybrany przez siebie sposób.

Zapowiedzieliśmy też zbiórkę na pomoc dla Ukrainy wśród pracowników Librus/PCG Edukacja i zadeklarowaliśmy, że jako firma podwoimy zebrane pieniądze. Za każdą złotówkę Librus doda do puli kolejną.

Będziemy nieodpłatnie świadczyć nasze usługi szkołom zaangażowanym w przyjęcie Ukraińskich dzieci.