Generator Innowacji – Siecie Wsparcia 2

Starość dotyczy nas wszystkich. Jednak nie ma kogoś takiego jak “typowy starszy człowiek”. Starzenie się to zróżnicowany proces, który zależy od wielu czynników: wieku, stanu zdrowia, stanu portfela, płci, miejsca zamieszkania czy relacji społecznych.

Dobra, aktywna, szczęśliwa starość jest możliwa, nawet jeśli teraz wydaje się utopijną ideą.

Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. Czy będziesz wśród nich? A może będą w tej grupie Twoi bliscy, przyjaciele, sąsiedzi?


W ramach projektu 55 innowacji społecznych na rzecz osób starszych zostało przetestowanych, zaś 7 innowacji zostało wybranych do upowszechniania, czyli zachęcania kolejnych organizacji, instytucji, firm do wdrożenia tych nowatorskich rozwiązań.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i PCG Polska spotkały się w 2016 roku przy pierwszej edycji projektu Generatora Innowacji Sieci Wsparcia. Wówczas Towarzystwo było koordynatorem, a PCG zostało wyłonione w konkursie jako jeden z innowatorów. Pomysł PCG „Recepta na życie” zyskał dofinansowanie i został z powodzeniem wdrożony w Konstantynowie Łódzkim. Współpraca między naszymi instytucjami układała się pomyślnie i szybko odkryliśmy, że łączą nas wspólne wartości, troska o skuteczne wsparcie osób starszych oraz chęć wdrażania zmian systemowych w obszarze senioralnym. Kiedy nadarzyła się okazja, by połączyć nasze siły, bez wahania przystąpiliśmy do starań o realizację kolejnej edycji Generatora Innowacji.

W Generatorze Innowacji Sieci Wsparcia 2 koncentrujemy się na wykorzystaniu wypracowanych rozwiązań i umiejętnym podziale zadań w oparciu o nasze kluczowe kompetencje. Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że gros działań projektowych koncentruje się na wsparciu uczestników projektu od momentu zgłoszenia udziału, poprzez wypracowanie pomysłów, ich inkubacje oraz upowszechnianie rozwiązań. Mamy więc okazję spotkać się z Wami na każdym etapie pracy nad projektami. Cieszymy się, że możemy nie tylko doradzać, nakierowywać i dzielić się naszym doświadczeniem, ale również zachwycać się i inspirować Waszymi pomysłami.

Zapraszamy na stronę internetową projektu, dostępna jest pod linkiem:
https://sieciwsparcia.pl/o-projekcie/

Scroll to Top